Sáčky do vysávača VACS

Sáčky do vysávačov značky VACS vyrába Česká spoločnosť VACS FACTORY s.r.o. so sídlom v Litomyšli, Česká republika. E-shopu chcem-vysavat.sk bola od výrobcu sáčkov udelená licencia pre predaj sáčkov značky VACS na slovenskom trhu.

E-shop chcem-vysavat.sk neprevádzkuje kamenný obchod.

Expedíciu objednávok pre naších zákazníkov zaisťujeme priamo z výrobného skladu v Litomyšli v Českej republike.

Táto skutočnosť nám umožňuje ponúkať tak široký sortimnet sáčkov do vysávačov.

Myslíte si, že bude dlho trvať doručenie Vašej objednávky, keď Vám objednávku posielame až z Čiech?

My veríme, že rýchlosťou vybavenia objednávky budete milo prekvapení.

Vašu objednávku vyexpedujeme zvyčajne do 1-2 pracovných dní, najneskôr však do 3 pracovných dní.

sáčky VACS

Garantujeme Vám,

že všetky sáčky, ktoré nájdete na e-shopu www.chcem-vysavat.sk (sáčky do viac než 18 000 modelov vysávačov) máme na sklade a môžeme tak operatívne uspokojovať rastúci záujem našich zákazníkov.

Teraz by sme Vám radi trošku podrobnejšie predstavili kvalitatívne vlastnosti sáčkov do vysávačov značky VACS.

VACS

Novodobé skúsenosti z oblasti technológie výroby netkaných textílií, umožnili využiť tento materiál k zvýšeniu kvality filtrácie ale aj mechanických vlastností sáčkov do vysávačov. Dlohoročný štandard papierových sáčkov bol za posledné roky nahradený práve sáčkami z netkanej textílie.

Všetky sáčky do vysávačov značky VACS sú vyrobené z netkanej textílie.

Aké sú rozdiely medzi papierovými sáčkami a sáčkami z netkanej textílie značky VACS?

Staráme sa o Vaše zdravie

Sáčky VACS sú vyrobené z netkanej textílie, ktorá má 5 filtračných vrstiev a predstavuje špičkovú technológiu pre ochranu Vašho zdravia.

PREDĹŽENÁ ŽIVOTNOSŤ

Sáčky VACS majú s porovnaním s papierovými sáčkami o 50 % dlhšiu životnosť. Šetríme Vaše peniaze, pretože nemusíte vymieňať sáčky tak často. Postupným napĺňaním papierových sáčkov klesá ich filtračná schopnosť. Póry v stenách papierových sáčkov, cez ktoré prechádza vzduch, sa upchávajú a prietok vzduchu sa tak znižuje. Naopak sa zvyšuje záťaž motoru vysávača, ktorý sa prehrieva a tým pádom sa skracuje jeho životnosť.

ÚČINNEJŠIA FILTRÁCIA

Syntetická netkaná textília odfiltruje až 99% častíc veľkosťou jedného mikrónu - to je až o 40% viac oproti bežnému papierovému sáčku. Je to dané stavbou steny sáčkov. Moderná netkaná textília sa pri výrobe sáčkov vo vrstvách skladá na seba (sáčky VACS majú 5 vrstiev), pritom každá vrstva je špecificky určená pre inú funciu - od filtrácií rôzných veľkostí častíc nečistôt až po ochrannú funkciu.

ÚČINNEJŠIA FILTRÁCIA

LEPŠIE VYUŽITIE PRIESTORU

Sáčky VACS nemajú bočné skladanie, na prvý pohľad vyzerajú väčšie než iné sáčky. Vďaka pružnosti netkanej textílie sa sáčok jednoducho prispôsobí svojmu priestoru vo vysávači a dokáže nasať minimálne o 15% viac nečistôt než papierový sáčok, ktorý je pevnejší a priestoru sa tak neprispôsobí.

MATERIÁL ÚCHYTOV

MATERIÁL ÚCHYTOV

Úchyt, niekedy sa tomu hovorí aj príruba alebo ľudovo "kartónik", sa môže vyrábať z plastu alebo z papierového kartónu. Materiál úchytky nemá žiadny vplyv na funkciu sáčka.

PEVNOSŤ SPOJOV

Papierové sáčky majú lepené spoje, ktoré sa môžu veľmi jednoducho poškodiť. Pokaiľ nie je lepenie kvalitné, sa môže sáčok rozlepiť a prestane tým pádom plniť svoju funkciu. Nekvalitný papier v miestách zhybu môže praskať. U sáčkov z netkanej textílie sa jednotlivé diely sáčkov k sebe tavia a tým pádom majú podstatne vyššiu pevnosť.

Sáčky z netkanej textílie VACS sú vďaka použitému materiálu podstatne pevnejšie a nedochádza tak k ich natrhnutiu v prípade nasatia drobných kamienkov alebo ostrých predmetov. Pri klasických papierových sáčkoch sa pri nasatí napriklad kúsku skla, stáva, že rýchle letiaca črepina po nárazu do steny sáčka, sáčok nareže a poškodí. Behom krátkej doby teda môže prísť k poškodeniu sáčka.

Sáčky sú tak isto veľmi odolné pri nasatí vody. Nasatá zbytková tekutina papierový sačok navlhčí a oslabené miesto je tým pádom vysoko náchylné na roztrhnutie sa. Sáčky VACS z netkané textílie vďaka svojmu materiálu túto vlastnosť eliminuje. Nedoporučujeme Vám vysávať vodu, ale keby pár kvapiek vody pri vysávaní prehliadnete, nič sa nestane.

PEVNOSŤ SPOJOV
HYGIENICKÝ UZÁVER

HYGIENICKÝ UZÁVER

Hlavne pri výmene sáčkov vo vysavači sa môže do vzduchu dostať jemný prach, ktorý ohrozuje Vaše zdravie. Hygienický uzáver udrží prach presne tam, kam patrí - teda v sáčku. Na nasledujúcom obrázku je zobrazený sáčok s hygienickým uzáverom.

TESNIACA GUMIČKA NA OTVORE ÚCHYTKY

U niektorých typov sáčkov je súčasťou príruby tesniaca gumička. Slúží na utesnenie trubky alebo hadice, ktoré sa zasúvajú do sáčkov. Niektoré sáčky tesniacu gumičku nemajú, v tom prípade tesniacu funkciu plní samotná netkaná textília. Záleží od typu vysávača.

Fotka s úchytom bez tesniacej gumičky.

Fotka s úchytom bez tesniacej gumičky.

Fotka s úchytom s tesniacou gumičkou.

Fotka s úchytom s tesniacou gumičkou.

Aby Vám sáčok dobre poslúžil, venujte prosím na záver pozornosť nasledujúcim informáciam:

SPRÁVNE VLOŽENIE SÁČKA

Pokiaľ sa Vám zdá samotný sáčok príliš veľký alebo je väčší než Váš pôvodný sáčok, nie je to závada, ale pridaná hodnota k dobrej funkčnosti sáčka. Vďaka 5 vrstvovej netkanej textilií a funkčnému tvaru, má sáčok vlastnosť prispôsobiť sa a vyplniť každý kútik vo vnútornej časti vysávača. Sáčok jednoducho zložte do menšieho tvaru (viď. obr. na zadnej strane obalu) a potom ho vložte do vysávača. Počas vysávania sa postupne rozbalí a ideálne zaplní vnútorný priestor vysávača.

KLAPKA NA UZATVORENIE SÁČKA

Niektoré modely sáčkov majú aj uzatváraciu klapku. Túto klapku uzatvoríte vždy až vtedy, keď je sáčok plný a chystáte sa ho vymeniť za nový. Nikdy nezatvárajte klapku u nového prázdného sáčka alebo u sáčka, ktorý budete ešte používať.

KONTROLA FUNKČNOSTI VYSÁVAČA

Pri provom vysávaní si skontrolujte, či sáčok dobre sedí a či funguje. Predídete tak mnohým problémom, ktoré súvisia s nesprávným vložením sáčka.

MOTOROVÝ FILTER

Pokiaľ je v balení sáčkov pribalený tzv. motorový filter, tak sa jedná o filtračnú textíliu, ktorá sa vkladá do mriežky umiestnenej v priestore pre sáčok. Najskôr odstránte starý filter a potom si nový zastrihnite do tvaru pôvodného a vložte ho dnu. Niektoré modely vysávačov tento typ filtra nemajú ale majú iné riešenie pre ochranu motora. V tomto prípade je priložený motorový filter pre Vás nepotrebný.

VYSÁVANIE POPOĽA A BRÚSNÉHO PRACHU

Netkaná textília, z ktorej je sáčok vyrobený, je efektívný filter chrániaci Vašu domácnosť pred prachom a je vyvinutá pre vysávanie domácého zmiešaného prachu. Nie je vhodná pre vysávanie popoľa a brúsného jemnozrnného prachu, ktorý zaplní filtračné póry sáčka. Nepoužívajte preto sáčky pre vysávanie takéhoto materiálu, horzí prasknutie steny sáčka.

ĎAĽŠIE INFORMÁCIE

V prípade, že máte k sáčkom VACS akékoľvek otázky:

  • napíšte nám e-mail na: info@chcem-vysavat.sk,
  • zavolajte nám na telefonné číslo: +421 948 844 990,
  • využite kontaktný formulár,
  • alebo skúste nájsť odpoveď na svoju otázvku v sekcií najčastejšie otázky.
Radi sa Vám budeme venovať, poradíme Vám s výberom sáčkov do Vášho vysávača. Na vaše pripomienky a otázky reagujeme rýchlo, obvykle v ten týždeň.

Nadštandardná garancia

100% ZÁRUKA NA VRÁTENIE TOVARU

môžete vrátiť tovar do 3 mesiacov od nákupu a to bez udania dôvodu

môžete vrátiť aj rozbalené balenie sáčkov

môžete vrátiť balenie aj v prípade, že jeden sáčok je už použitý a chýba z balenia